Chór Santo Subito
Strona główna Galeria Repertuar Kontakt Drogowskazy Jana Pawła II Powrót do strony parafialnej

Chór powstał jesienią 2005 roku z inicjatywy Iwony Kurowskiej, która wtedy pracowała jako katechetka i organistka, i Jarosława Strzały, ucznia szkoły muzycznej, skrzypka i pianisty, który również grywa na gitarze i na czym jeszcze chcecie (z nerwami biednych chórzystek włącznie). Jarek podjął się trudnego zadania - bycia dyrygentem naszego chóru. I rzeczywiście okazało się, że dobrze się sprawdza w tej roli.
Śpiewanie jest wielką potrzebą naszych serc, dlatego cieszymy się, że Ołtarz głównyDobry Bóg pozwolił nam właśnie w tym miejscu – w małej żernickiej parafii - stworzyć wspólnie chór. Nie obeszłoby się bez życzliwej pomocy proboszcza ks. Tadeusza Rusnaka, który umożliwia nam próby i rozpieszcza ciasteczkami. To, że możemy się razem spotykać, po to by śpiewać, sprawia nam ogromną radość i mamy nadzieję, że równie wielką radość czują osoby, które nas słuchają. Najczęściej śpiewamy na uroczystych mszach świętych w kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich, ale koncertowaliśmy również w innych miejscowościach, w kościołach i na festynach, m. in. we Wrocławiu, Siechnicach, Św. Katarzynie, Sobótce i Bielicach.

Jan Paweł II
W 2006 roku mieliśmy przyjemność zaprezentować naszym słuchaczom specjalny program ułożony z okazji I rocznicy śmierci Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Praca nad utworami związanymi z Jego życiem wywołała w nas refleksje o niezwykłym przesłaniu pontyfikatu Naszego Papieża. Jako, że głęboko wierzymy, w jego świętość postanowiliśmy dołączyć do grona osób wołających SANTO SUBITO (natychmiast święty) i tak właśnie nazwać nasz chór.