Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wr.Już we wtorek 15 maja o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Dom na Skale. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia, poznawania Słowa Bożego i odkrywania jak wspaniałą przygodą jest relacja z Bogiem... Spotkanie w salce parafialnej.
Zapraszamy :)


Ogłoszenia parafialne na niedzielę Zesłania Ducha Św. – 20.05.2018 – Żerniki

1. Kalendarz:
Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy „okres wielkanocny”, w którym katolicy mają obowiązek wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. pod grzechem ciężkim. Przed nami II część „okresu w ciągu roku”. Kolor liturgiczny zielony.
- pon. – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – święto
- wt. – Św. Rity z Cascii, zak.
- czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
- so. – św. Filipa Nereusza, prezb.
- ndz.- Najświętszej Trójcy – uroczystość

2. W czwartek po nabożeństwie spotkanie z nauczaniem św. Jana Pawła II.

3. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru parafialnego.

4. W sobotę o godz.10.00 zbiórka ministrantów.

5. W niedzielę o godz.10.00 próba śpiewu scholii.

6. Serdeczne Bóg zapłać katechetom: Pani mgr Katarzynie Besteckiej, Panu mgr. Grzegorzowi Zajączkowskiemu i P. Jadwidze Zając za przygotowanie dzieci do I Komunii św. Rodzicom dzieci za przygotowanie uroczystości, za prace porządkowe oraz za dar dla kościoła w postaci chrzcielnicy oraz pulpitu dla przewodniczącego liturgii.

7. Egzamin przed bierzmowaniem: w poniedziałek, wtorek i w czwartek o godz.19.00 . W piątek o godz.19.00 próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania

8. Bóg zapłać P. Krzysztofowi Miciakowi za dostarczenie elementów poziomego odwodnienia parkingu przed kościołem, farby i impregnatu ( ojcowie dzieci komunijnych pomalowali barierki przed wejściem do kościoła oraz pomalowali i zakonserwowali ławki na placu zabaw).

9. Taca z II niedzieli miesiąca na nową świątynię wyniosła 9 500 zł. Ofiary złożyli: Serdeczne Bóg zapłać!

10. Prace kamieniarskie przy nowym kościele zostały zakończone. Przed schody przed pięcioma drzwiami do kościoła i części socjalnej zostały wyłożone granitem. W związku z tym, że trwają prace kamieniarskie przed wejściem głównym do „starego” kościoła, Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w nowym kościele. Bóg zapłać P. Czesławowi Hawryliszynowi że własnym sprzętem usunął za Bóg zapłać starą nawierzchnię i przygotował plac pod nową zabudowę. Także schody i plac przed kościołem zostaną wyłożone granitem. Zostanie wykonany podjazd dla wózków i niepełnosprawnych. Bóg zapłać P. Janowi Gredelowi z Iwin za użyczenie za Bóg zapłać podnośnika z koszem dla firmy dekarskiej, która dokonała uszczelnienia opierzenia na frontowej ścianie kościoła.

11. Centrum Kultury „Kuźnia” w Żernikach i świetlica w Iwinach zapraszają na tygodniowe letnie warsztaty tematyczne. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz.8.00 – 16.00. Koszt 220 zł. za tydzień, w tym obiady i wycieczka. Zapisy w klubach.

12. Rada Osiedla Żerniki Wrocławskie zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie 29 maja 2018 r. o godz.18.00 do klubu „Kuźnia” w Żernikach. Tematem spotkania będzie sprawozdanie z działalności RO za rok 2017. i naprawa ul. Wiosennej.

13. Z okazji 60-lecia erygowania parafii został wydany folder, który zawiera garść informacji o historii Żerniki i parafii. W kosztach partycypuje gmina Siechnice w kwocie 5 700 zł., za co serdeczne dzięki Panu Burmistrzowi dr. Milanowi Usakowi.

14. Bóg zapłać P. Michałowi Kretowi za umajenie brzózkami wejścia do kościoła.

15. Intencje:
- pon. – godz.18.00 – w intencji P. Czesławy Sudy w 85. rocznicę urodzin
- wt. – godz.18.00 – o Boże błogosławieństwo dla dzieci: Matyldy, Marii, Maurycego i Marceliny – od dziadków Stanisław i Władysławy Cieleckich
- śr. – godz.7.00 – + Michał Sosnowski
- czw. – godz.18.00 – + Jan Rożkowski ( 20 r. śm.)
- pt. – godz.18.00 – + Stanisław Kołodziejczuk, ++ Magdalena i Józef Kołodziejczuk
- so.
– godz.15.00 – ślub: Radziuk Adam i Szczecińska Dorota, chrzest: Jan Wojciech Radziuk
- godz.17.00 – w intencji Magdaleny Mozolewskiej z okazji urodzin i wszystkie matki w rodzinie oraz w 2. rocznicę ślubu Szymona i Magdaleny
- ndz.
– godz.9.00 – za księdza proboszcza w rocznicę święceń kapłańskich
- godz.11.00 – w 5. rocznicę urodzin Kubusia Gądzińskiego
- gdoz.16.00 – nabożeństwo majowe
- godz.16.30 – + Ks. Kan. Józef Seweryn ( 19 r. śm.) – z okazji imienin i urodzin

16. Zapowiedzi:
Krzysztof Górnik, zam. Żerniki, stan wolny,
Katarzyna Bator, zam. Wrocław, stan wolny. Zapowiedź III.

Grzegorz Piotr Kościołek, s. Piotra i Mirosławy, zam. Iwiny, stan wolny,
Joanna Katarzyna Kołodziejska, c. Andrzeja i Moniki, stan wolny, zam. j.w. Zapowiedź II.

16. Zmarli:
+ Zofia Żegod: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Lokalny dostawca internetu:

www.pwpunkt.pl