Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wr.

Artykuł Marii Magdaleny Sztuki: "Nie nazwę tak swojego dziecka"

Tytuł artykułu "Nie nazwę tak swojego dziecka" nawiązuje do określania potencjalnego poczęcia dziecka - "wpadką", "ryzykiem", "zagrożeniem", przed którym chronią reklamowane środki antykoncepcyjne. Autorka nie chce tak traktować swojego przyszłego dziecka i zachęca inne kobiety do dokonania świadomego wyboru.
Jest dwudziestoletnią kobietą, co kilkakrotnie podkreśla, zwracając uwagę na fakt, że osoba w tym wieku często musi zdecydować, jakie są jej osobiste wybory - także w kwestii środków antykoncepcyjnych.
Zaznacza również, że jest dwudziestoletnią katoliczką, która chce świadomie wybierać, opierając się na wartościach, które są dla niej ważne. Przygląda się dostępnym środkom antykoncepcyjnym i zauważa, że zażywanie tabletek nie tylko niesie ze sobą zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi (o czym się zazwyczaj nie mówi), ale również stanowi nie lada koszt. Według jej obliczeń przy 30 zł/ mies. od 20 do 50 roku życia, kobieta stosująca tego typu antykoncepcję, wyda na tabletki ok. 11 tys. zł.
Autorka artykułu szczegółowo omawia skład tabletek i ich działanie na organizm kobiety, a potem zadaje sobie pytanie, czy chciałaby przyjmować codziennie substancje o wdzięcznych nazwach takich jak: winyl, tytan i stearyna. I stwierdza, że już sama taka myśl ją zniechęca.
Następnie zastanawia się nad naturalnymi sposobami planowania rodziny, które są oparte na biologicznych uwarunkowaniach. Ciało kobiety funkcjonuje według pewnych zasad. Obserwując jego reakcje, można odkryć, kiedy jest moment owulacji. Młoda kobieta podkreśla, że życie seksualne według naturalnego rytmu organizmu kobiety wzbogaca wzajemną relację w związku. Bo "wszystko się ze sobą łączy - miłość z odpowiedzialnością, odpowiedzialność ze wstrzemięźliwością, wstrzemięźliwość z szacunkiem"...

Ewa Suchowiejko
Tygodnik katolicki "Niedziela" Nr 49
artykuł dostępny na stronie: http://www.mlodzi.niedziela.pl/site/dzial/8

Powrót do strony: Poradnia rodzinna


Projekt nowego kościołaKażdego kto chce wspomóc zbiórkę pieniędzy na budowę kościoła zachęcamy do wpłat na konto parafialne:

Bank Spółdzielczy w Św. Katarzynie
nr 3095 8410 9220 1010 0467 47 0001


Lokalny dostawca internetu:

www.pwpunkt.pl