Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wr.

Zapraszamy do zakupienia cegiełki na budowę kościoła, jaką jest pięknie wykonany dokument fotograficzny. Album zawiera kopię Aktu poświęcenia kamienia węgielnego oraz zdjęcia z poszczególnych etapów budowy. Między innymi można obejrzeć bardzo ciekawe zdjęcie fragmentu Żernik Wr. z lotu ptaka. Tę niezwykłą pamiątkę można nabyć u księdza proboszcza.
Serdecznie polecamy!Wspólnota Dom na Skale Niektórzy ludzie dostali od Pana Boga wyjątkową łaskę. Nie chcą Go traktować jak znajomego ze słyszenia lub jakiś odległy i nieosiągalny byt. Miłość do Boga dla nich oznacza prawdziwą chęć poznawania Go, rozmawiania z Nim i przebywania w Jego obecności.
Bo czy nie na tym polega miłość, że chce się naprawdę być z ukochaną osobą? Wspólnota "Dom na Skale" jest dla ludzi, którzy Kochają, albo pragną Kochać Boga...

Najbliższe spotkanie w Żernikach Wrocławskich już wkrótce...


OGŁOSZENIA


W związku z reformą śmieciową, która obciąża parafię kosztami wywozu śmieci z cmentarza, następuje zmiana opłat cmentarnych. I tak:
miejsce pochówku – 700 zł ( na 20 lat ),
przedłużka na 10 lat – 150 zł,
dochowanie – 350 zł,
miejsce urnowe – 350 zł,
rezerwacja na 20 lat – 700 zł
umieszczenie reklamy – 100 zł ( na rok ),
za nowy pomnik ( od firmy ) – 100 zł.
Ponadto – z powodu kosztów wywózki – ograniczyć należy kwiaty i wieńce do jednego zbiorczego. Pieniądze, które zostałyby wydane na zakup wieńców i wiązanek można przeznaczyć na dobry cel, np. na pomoc ubogim w ramach parafialnego Caritasu, ewentualnie zamówić Mszę św. za zmarłego. Tak jest w wielu regionach Polski i za granicą. Nie ma ograniczeń co do zniczy.


Serdecznie zachęcamy do przesyłania zdjęć z ważnych uroczystości, które odbywały się w naszym nowym kościele, a także z poszczególnych etapów budowy kościoła. Zdjęcia można wysyłać na adres: ewa.suchowiejko@wp.pl


Jeśli od Boga dostałeś/łaś słuch muzyczny, zapraszamy Cię do chóru parafialnego. Stwórzmy chór na miarę naszej nowej świątyni, by rozbrzmiewał na chwałę Boga i ku radości ludzi, którzy będą go słuchać.
Próby są w piątki o godz.20.00 w sali parafialnej.
Nie zakopuj talentu, którym Cię Bóg obdarzył.
Czekamy na Ciebie...Izba Pamięci "Wujka"
Chcę się podzielić z moimi Parafianami wspaniałą wiadomością. Szykuje się nam nowy święty z Wrocławia, a będzie nim , jak Bóg pozwoli, Sługa Boży Ks. Prał. Aleksander Zienkiewicz ( 1910-1995).
Jego proces beatyfikacyjny już trwa. Przez prawie 50 lat żył i pracował we Wrocławiu. Duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, wykładowca, katecheta, wychowawca i prawdziwy przyjaciel młodzieży. W trudnych latach powojennych ( PRL ) był rektorem i profesorem Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Następnie poświęcił się młodzieży akademickiej i utworzył Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego ( CODA ) z siedzibą przy ul. Katedralnej 4, stąd nazwa duszpasterstwa: „ Pod czwórką „.
Tutaj Ks. Zienkiewicz, nazywany „ Wujkiem ‘’, stworzył drugi dom dla studentów, w którym znajdowali możliwość umacniania wiary chrześcijańskiej, zdobycia niezbędnej wiedzy dla rozwoju osobowości oraz życzliwą radę i pomoc. Był czas na modlitwę i na odpoczynek. Przygotowywał młodzież do dojrzałego życia w rodzinie, ale również z wielką troską i delikatnością pielęgnował rodzące się powołania kapłańskie. Przez duszpasterstwo przewinęło się dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Chodził tam na spotkania m.in. prof. Jan Miodek i prezydent m. Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
Jakiś czas temu została otwarta Izba Pamięci Ks. Aleksandra Zienkiewicza ( według projektu architekta Krzysztofa Dracza, autora projektu kościoła w Żernikach Wrocławskich ) w pięknie odnowionym budynku przy ul. Katedralnej 4, w którym Wujek mieszkał kilkadziesiąt lat. Budynek znajduje się tuż przy kościele św. Krzyża. W Izbie Pamięci można obejrzeć zdjęcia, pamiątki i bliżej poznać lub przypomnieć sobie postać tego niezwykłego kapłana. Można też nabyć specjalnie na tę okazję nagraną płytę z piosenkami, które Wujek lubił wraz z młodzieżą śpiewać. Prawdziwym rarytasem są dwie piosenki osobiście wykonane przez Wujka ( z nagrań archiwalnych ).
W sprawie płyty można kontaktować się z p. Anna Świtoń ( 601 922 869 ). Ofiary składane przy nabywaniu płyty są przeznaczone na finansowanie procesu beatyfikacyjnego Ks. Prał. Aleksandra Zienkiewicza.
Zachęcam gorąco do odwiedzin Izby Pamięci , np. podczas zwiedzania Ostrowia Tumskiego.
Ks. Tadeusz Rusnak, proboszczProjekt nowego kościołaKażdego kto chce wspomóc zbiórkę pieniędzy na budowę kościoła zachęcamy do wpłat na konto parafialne:

Bank Spółdzielczy w Św. Katarzynie
nr 3095 8410 9220 1010 0467 47 0001


Lokalny dostawca internetu:

www.pwpunkt.pl