Hobby

Czym jest jest ukulele? Informacje dla amatorów

Ukulele to instrument, który w ostatnim czasie przechodzi istny renesans pod względem popularności. Coraz więcej osób decyduje się na naukę gry. Wielu zawodowych muzyków również korzysta z ukulele. Czym tak naprawdę jest, jak się prezentuje i jakie ukulele dla początkujących jest najlepsze?

Czy ukulele przypomina gitarę?

Należy rozpocząć od samej budowy. Instrument ten kojarzy się nade wszystko z malutką gitarą – jest to skojarzenie prawidłowe pod względem wyglądu. Od gitary jednak ukulele różni się nade wszystko ilością strun – ma je cztery. Brzmienia również nie należy porównywać do tych wydobywających się z pudła rezonansowego zwykłej gitary. Mamy tu do czynienia ze znacznie wyższymi, energicznymi dźwiękami, które kojarzą się z tradycją i kulturą Hawajów i podobnych egzotycznych wysp.

Jakie ukulele dla początkujących wybrać?

Jak dobrać ukulele dla początkujących? Nade wszystko należy mieć świadomość, że jest kilka typów tego instrumentu. Najbardziej powszechne ukulele dla początkujących to ukulele sopranowe, które cechuje się skromnymi gabarytami, niską ceną oraz robiącą wrażenie dynamiką gry. Korzysta się z niego przede wszystkim do uczenia się chwytów oraz nieskomplikowanych melodii. Dla znacznie bardziej zaawansowanych muzyków odpowiednie będzie ukulele koncertowe, barytonowe lub tenorowe, ale są to instrumenty o wiele mniej poręczne i znacznie droższe. 

Nauka gry na ukulele jest niezwykle łatwa, a w sieci znaleźć można wiele poradników w tej dziedzinie. Jest to instrument niezwykle przystępny i nadaje się dla początkujących osób, które do tej pory nie miały styczności z graniem na czymkolwiek. Ukulele jest niewielkie, wdzięczne i mało kosztowne. 

Możliwość komentowania Czym jest jest ukulele? Informacje dla amatorów została wyłączona