Ślub

Oprawa muzyczna wesela

Akompaniament muzyczny na weselu to jedna z najważniejszych decyzji jakie czekają Młode Pary. Jeszcze parę lat temu oczywistym był wybór zespołu muzycznego, jednak aktualnie coraz częściej wybierany jest DJ. Dobra muzyka podczas wesela obiecuje rewelacyjne przyjęcie, pewnie nikt nie chce mieć uroczystości weselnej, na której goście nie tańczą dlatego, że jest byle jaka muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i która opcja jest korzystniejsza cenowo?

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Przede wszystkim DJ ma zdecydowanie większą kolekcję muzyki, którą może na przyjęciu weselnym zagrać. Aktualnie kiedy ma się wszędzie dostęp do internetu i puszcza się muzykę na komputerze to można zagrać praktycznie każdy możliwy kawałek. DJ dosyć często jest atrakcyjniejszą cenowo opcją od zespołu muzycznego, szczególnie dlatego, że pracuje sam. Na zespół składa się parę osób, w dodatku każdy posiada instrument i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc także cena za ich usługę jest większa. Następnym plusem DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w graniu to muzyka może w dalszym ciągu grać. Jeśli chodzi o zespół muzyczny to przerwa muzyków przerwę w graniu, a są zespoły, które robią sobie te przerwy co kilka kawałków. Opłata DJa bez wątpienia jest inna w zależności od miejscowości, jego wykwalifikowania i prestiżu. Bez dwóch zdań w Warszawie spotkamy zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej miejscowości.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję zazwyczaj podejmują pary, które chcą na wesele zaprosić więce wiekowych gości. Kiedyś nie do pomyślenia było zatrudnianie DJa i cała masa ciotek i wujków mogłaby zwyczajnie nie umieć się bawić. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada ograniczony repertuar to często udaje się go bardzo fajnie dodać w gry, które często pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by pragnął to nie puści jednej piosenki w kilku przeróżnych rytmach. Wiele osób uważa też, że wesele jest bardzo szczególnym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie myśli o nim bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę najczęściej mocno przewyższają te, które są za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

Na początku musicie zadać sobie pytanie jakie są wasze upodobania. Wesele owszem – jest dla gości, ale to głównie Wy czyli Para Młoda powinniście się na nim świetnie bawić. Jeśli lubicie alternatywne wersje piosenek i bardzo dużą wszechstronność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeśli Wasze wesele ma być niesamowicie wymyślne to lepszym wyborem będzie orkiestra. Zupełnie inną muzykę rozpatrzycie gdy większość gości to będą młodzi ludzie, a inną gdy impreza ma być bardzo rodzinna. Nieistotne jest mimo wszystko czy wybierzecie zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to aby repertuar był dla Was odpowiedni. Na dodatku umówcie się z muzykami na to czy planujecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to które. Zawsze nie zapomnijcie także o podpisaniu umowy.