Bez kategorii

Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, warto zapoznać się z kilkoma najbardziej kluczowymi wiadomościami i poradami w tej kwestii. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej popularnych typów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę danego koła łowieckiego, a definicja zakłada, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku polowania na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześciu myśliwych. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od właściwych określeń, pewne reguły pozostają niezmienne. Nade wszystko w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastu lat. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Istnieje także szereg reguł związanych z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w czasie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – innymi poradami z pewnością podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed początkiem łowów. 

Możliwość komentowania Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje? została wyłączona