Biznes

Rodzaje promocji bankowych — przewodnik

Banki coraz częściej proponują promocje, żeby zachęcić ludzi do utworzenia nowego konta osobistego lub stania się posiadaczem karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocyjne są naprawdę korzystne.
Wpis powstał na podstawie informacji ze strony https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Jakie promocje proponują nam banki?

Najczęściej spotykanymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego używania go. Zwykle benefitem za to jest pewna suma lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, co raz możesz znaleźć promocje kart kredytowych. Warunki, jakie można dostać, są znacznie lepsze niż za założenie regularnego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Można również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Nagrodą tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Zwykle banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest wyrażenie różnych zgód. Oznacza to, że banki lub firmy ,które posiadaj z nimi umowę będą mogły kontaktować się z Tobą w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym można się spotkać, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, cykliczne zasilanie konta daną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Gdy wymagane są regularne wpłat,y najwygodniejszym sposobem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieistotne jak wiele będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest zrobienie określonej liczby płatności kartą. Analogicznie do poprzedniego punktu, nieważne na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki wymagają także transakcji wykonanych telefonem lub przez BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, lecz należy dysponować odpowiednim urządzeniem mającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem również systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, powinno się wykonać podaną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje konto na pewno już działa i aktywować kartę debetową.

Co zyskujesz korzystając z promocji bankowej?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki promocji są łatwiejsze do spełnienia, tym zazwyczaj nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych sklepów. Spotyka się również bony bilety do kina lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak np. Tidal. Cashback jest zwykle spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.

Możliwość komentowania Rodzaje promocji bankowych — przewodnik została wyłączona