Duchowość

Srebrne obrazki – stosowny prezent i piękna pamiątka

Dla osób wierzących osób oraz ich najbliższych niezwykle ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, znajdujesz się przed pewną ważną decyzją: jaki upominek kupić? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny prezent?

Co podarować z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna niezwykle popularnym rozwiązaniem będzie danie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć tablet czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z tego rodzaju upominku, lecz w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to adekwatna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem jest na przykład sprezentowanie różnorakich drobnostek powiązanych konkretnie z katolicyzmem oraz duchowością – przecież na tym opierają się takie wydarzenia, jak bierzmowanie i pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest przesadnie robiącym wrażenie drobiazgiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z rowerów czy tabletów, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.